I interiér malometrážního bytu vám může přinést maximální pohodlí a „vau“ efekt. Stačí znát pár triků při jeho zařizování a správně si vybrat nábytek či doplňky.
Zónování
Rozdělte si místnost na jednotlivé funkční zóny, které ve větších interiérech mívají samostatnou místnost. Samozřejmě, že některé z nich budou mít hned víc alternativních funkcí. Pokud si například zvolíte rozkládací sedačku pro denní spaní, obývací pokoj a ložnice se v průběhu dne vystřídají na stejném místě.
Podobně se zvykne dělit o místo jídelna a pracovna. V jejich případě je lepší, pokud se vám podaří nalézt vlastní místo na obě. Pro symbolické oddělení dvou zón využijte pevnou nebo posuvnou dělící stěnu. Může jí být třeba i závěs nebo otevřená police postavená do prostoru.
Rozkládací jídelní stůl
Menší stůl, který nezabere mnoho místa při denním používání, se může v případě rodinné oslavy či větší návštěvy přátel rozložit na jídelnu až pro šest lidí. Při výběru rozkládacího stolu si vyzkoušejte jednoduchost manipulace, jsou mezi nimi velké rozdíly.
Průhledné kusy nábytku
Pro optické odlehčení malého prostoru využijte zařizovací prvky z průhledného materiálu – skla nebo kvalitního plastu. Nejoblíbenější jsou skleněné konferenční stolky nebo také designové židle.
Stohovatelný nábytek
Aby malý byt nabízel více možností využití prostoru, vyžaduje často manipulaci s nábytkem. Pokud například potřebujete do rozšířené jídelny více židlí, které v běžném chodu domácnosti nemáte kde využít, zvolte stohovatelné modely – ty po odložení nezaberou vzácné místo.

I křeslo má navíc
Proč nevyužít místo pro pohodlné křeslo pro další multifunkční kousek? Předem si však promyslete a přeměřte místo manipulace, abyste měli dost prostoru pro jeho rozložení.