Jak dodat obývacímu pokoji ztracený šmrnc? Zde je 14 tipů, ze kterých si vybere každý

rodina

Díky nápaditým a originálně ozdobeným stěnám, použité paletě barev, nábytku na míru, obrazům, doplňkům, květinám, ale i dekám a polštářkům můžete jakýkoli obývací pokoj přeměnit na hotový domácí ráj. Zde je několik zaručených tipů a trendů, které přinesou šmrnc a oživení třeba i vašemu obývacímu pokoji.

Stálice jménem dřevo

Dřevo, tedy jeho přítomnost v obýváku, je základním kamenem, na kterém lze z hlediska tvorby designu stavět.
Přináší symboliku, nadčasovost, majestátnost i hřejivost. Výrazná dřevěná podlaha je prvkem, který nikdy nezestárne. Pokud ji máte, nevyhazujte ji! Ať jde o dřevěné parkety, mozaiku nebo klasickou dřevěnou podlahu, buďte si jisti, že máte doma klenot, který se krásně snoubí s každým stylem. Od minimalismu přes vintage, retro, boho až po venkovské a rustikální interiéry. Na dalším zařízení a charakteru doplňků bude záviset, jakým směrem se ve stavbě atmosféry interiéru uberete. Základ ovšem máte ten nejlepší.

Všimli jste si toho rozmanitosti geometrických tvarů na doplňcích? Obrazy, vázy, podnosy, mísy a dekorace jsou rychlou cestou, jak přinést do obývacího pokoje geometrii.
Hravá geometrie

Geometrie obývacím pokoji svědčí.
Je nadčasovým, velmi lehoučkým, ale zato protivážně velmi atraktivním zpestřením moderního městského stylu. Skrytá geometrie je všude kolem nás, jen ji jaksi málo vnímáme. Proto, pokud máte rádi vzdušnost a nápaditost, podpořte ji barvami. Na podzim hřejivými, v létě svěží pestrou paletou veselých odstínů. Jak? Jednoduše.

Nábytek a police, třeba z černé kovové konstrukce, doplňte kulatým nástěnným zrcadlem v lehounkém dřevěném rámu nebo konferenčním stolkem. Pokračujte doplněním hranatého příručního stolku, kobercem s geometrickým vzorem – velmi jim sluší černobílá kombinace, no a povlečení na polštářích střídejte podle ročního období nebo jen tak – podle nálady.

Prvenství pro pohodlí

Komfort v obývacím pokoji obsazuje jednu z prvních, ne-li vůbec první příčku našich očekávání.
Pohodlný gauč a křeslo jsou tedy nezbytnou součástí perfektně vybaveného obývacího prostoru, ve kterém naleznete relax a pohodlí. Odkládací a příruční stolky při tom proto zcela jistě oceníte. Mít všechno po ruce se při večerním sledování oblíbeného televizního pořadu sejde. Šikovné organizéry na dálkové ovladače, noviny nebo knihu či brýle jsou proto k nezaplacení.

Dojem, který přetrvá

Atmosféra, která v obýváku panuje, je nezapomenutelná.
V dobrém i ve špatném. Netřeba ji proto podceňovat. Je stejně podstatná jako barva stěn, kvalita sedačky, ale také vzhled či praktická stránka nábytku. Přírodní materiály, příjemné náladové osvětlení, čistota prostředí, uvolňující hudba, opojná vůně, ale také měkoučké polštářky a hřejivá deka vždy po ruce jsou tím, co bude trendové vždy. V každém období, v každém stylu, v každém státě, v každém obývacím pokoji…

Jemná stránka přírody

Přírodní materiály a doplňky jsou tím, co místnosti dodává charakter.
Pánové mi teď asi nedají moc za pravdu, protože kdesi jsem slyšela, že z psychologického aspektu muži upřednostňují čistotu prostoru a jakési prázdno, dámy naopak zcela jistě vědí, že doplňky jsou tím, co dotváří celé to krásno. Přírodní materiály, jako je proutí, ratan, dřevo, mořská tráva, bambus, ale i listy banánovníku, ze kterých jsou krásné nábytky, ale i sisalové koberce či pěkné ozdůbky do vázy z pampové trávy, našim obývákům zkrátka svědčí.

Další články autora

Pařížská móda

Pařížská móda Slavný návrhář Karl Lagerfeld pochází z Hamburku, avšak brzy prorazil i do Paříže, která...

Trendy pro mladé? Dřevo, kov, kámen a udržitelný životní styl

Trendy v oblasti bydlení se každoročně mění, ale nemá cenu si každý rok znovu kupovat komplet...

Matrace vyžaduje údržbu

Kvalitní spánek je důležitou součástí života, aby byl náš spánek opravdu plnohodnotný, potřebujeme opravdu dobrou...

Znáte stoly Dub sonoma? Tahle hnědá se bude hodit i k vám domů

Tu a tam potřebuje nový jídelní nebo kancelářský neboli psací stůl každá domácnost. I ve...

Nejnovější články

Pařížská móda

Pařížská móda Slavný návrhář Karl Lagerfeld pochází z Hamburku, avšak brzy prorazil i do Paříže, která...

Trendy pro mladé? Dřevo, kov, kámen a udržitelný životní styl

Trendy v oblasti bydlení se každoročně mění, ale nemá cenu si každý rok znovu kupovat komplet...

Matrace vyžaduje údržbu

Kvalitní spánek je důležitou součástí života, aby byl náš spánek opravdu plnohodnotný, potřebujeme opravdu dobrou...
- Reklama -PR článek