Tak jako je umění funkčně a esteticky vyřešit malý obytný prostor, stejnou pozornost vyžaduje návrh prostorného otevřeného prostoru, aby působil útulně.
Rozloha denní zóny: obývací pokoj + jídelna 37,90 m2
kuchyň 10,67 m2
Zadání
Prázdný prostor s určenými funkčními zónami potřeboval přetavit představy majitelů do konkrétní podoby. Vyskládání zařízení ze solitérů a sektorového nábytku by zde působilo kostrbatě a neuhlazeně, proto přišli s požadavkem kompaktního návrhu na míru. Důraz kladli na kvalitní materiály, použití dřeva a z pohledu stylového zařazení jim byl blízký moderní až industriální vzhled.
Problémem byl vzhled a styl
V tomto případě se nejedná o rekonstrukci, ale o návrh zařízení holobytu. Majitelé věděli, kde chtějí mít sedačku, kde jídelnu a kuchyni, ale pro konkrétní řešení celkového vzhledu společenské zóny potřebovali odbornou pomoc. I velkorysý prostor totiž vyžaduje znát designérské triky, jak nastavit přívětivé měřítko a navodit v něm osobitou útulnou atmosféru.
Vizuální základ tvoří výběr naoko neopracovaných materiálů, které jsou typické pro industriální styl: dřevo, kov a beton. Jejich struktury hrají zajímavou souhru kontrastů a krásně vyniknou ve společnosti neutrální bílé. Aby prostor působil moderně, větší část zařízení je navržena na míru v čistých liniích a vytváří kompaktní celky.

designérský návrh jídelní části s biokrbem a otevřeného obývacího pokoje s lamelovým obkladem na TV stěně
Elegantní tmavou antracitovou barevnost dvířek kuchyňských skříněk autoři přenesli také na obklad stěny, která propojuje roh kuchyně a ostrov. Ohlas našla na designové kovové podnoži jídelního stolu, magnetické tabuli u mechové stěny i na rámech oken. O útulnost se postarali dřevo, textilní prvky, mechová stěna a interiérová zeleň.